Recenzja: Wielka ucieczka

Wielka ucieczka
Autor: Leo Colovini
Ilustracje: Tomek Larek
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30 min

Wyobraźcie sobie, że jesteście piratami, którzy muszą wydostać się z lochu. Nie jest to takie łatwe. Zwłaszcza, jeśli po drodze kilka razy trzeba się cofnąć, a w łodzi płynącej na wyspę liczba miejsc jest ograniczona. W grze Wielka ucieczka przyda Wam się umiejętność planowania i myślenia strategicznego, ale też… szczęście. Ruchy piratami wykonuje się bowiem za pomocą wylosowanych kart. To gwarantowana dobra zabawa dla całej rodziny.

Gra zaplanowana przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku od 8 lat. W pudełku znajdziecie płytki, z których można stworzyć planszę lochu i wyspy. Za każdym razem plansza będzie inna, dzięki temu gra się nie nudzi. Dodatkowo, to od Was zależy jak długa będzie droga, którą muszą pokonać piraci. Standardowa rozgrywka trwa około 30 minut, ale można ją regulować długością planszy oraz liczbą pionków. Każdy z graczy ma do dyspozycji 6 piratów, których musi wyprowadzić z lochu, przeprawić łódką na wyspę i przeprowadzić bezpiecznie przez wyspę. W krótszej wersji gry można posługiwać się mniejszą liczbą postaci. Oprócz płytek i piratów, w pudełku znajdziecie jeszcze karty, które pozwolą Wam poruszać się po planszy. Instrukcja w przejrzysty sposób prowadzi przez zasady gry oraz przedstawia wszystkie jej warianty.

Zadaniem gracza jest takie rozplanowanie ruchów, aby wszyscy jego piraci pokonali trasę ucieczki. Po drodze zadanie mogą utrudniać lub ułatwiać piraci pozostałych graczy. Podczas planowania ucieczki trzeba też wziąć pod uwagę to, że czasami pirat musi się cofnąć. Tylko w taki sposób może zdobyć karty potrzebne do kolejnych ruchów.

Gra jest bardzo ciekawa, przyjemna graficznie. Jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu zarówno rodzinnie, jak i z przyjaciółmi. Uczy planowania i strategicznego myślenia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?