7 Złotych Miast

Autor: Romaric Galonnier

Ilustracje: Joachim Leclercq
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20 min

Tu kupisz grę

Zdobądź skarby legendarnych Złotych Miast!

Wasza ekspedycja dotarła do krainy 7 Złotych Miast! Rozpoczyna się rywalizacja o skarby. Kto z was zgromadzi ich najwięcej? Bądźcie ostrożni – wielka świątynia niebawem się zawali!

W XVI wieku w Ameryce Południowej popularna była legenda o El Dorado. Jej odpowiednikiem w Ameryce Północnej była legenda o 7 Złotych Miastach Ciboli. Pokusa zdobycia sławy i bogactwa przyciągała kolejne wyprawy europejskich poszukiwaczy. Podczas gry wcielacie się w uczestników jednej z nich!

Proste zasady gry!
(INSTRUKCJA 7 Złotych Miast)

Zobacz, co kryje się w pudełku!

Zobacz trailer gry!

1 Komentarz

  1. Paula pisze:

    Ostatnio coraz częściej kupuję wielkie, rozbudowane gry, na które trzeba przeznaczyć cały wieczór. Przez to jeszcze przychylniejszym okiem patrzę na takie, które można szybciutko rozłożyć i rozegrać partyjkę gdzieś między praniem a robieniem obiadu. „7 Złotych Miast” to właśnie jedna z takich gier.
    Zasady gry nie są skomplikowane, ale aby wygrać, trzeba uruchomić myślenie. Ważne jest chociażby umiejętne zarządzanie poszukiwaczami. To jedna z tych gier, w których czasem taktycznie trzeba odpuścić i pozwolić przeciwnikowi wygrać, by w następnej rundzie być w lepszej sytuacji. Skarby również trzeba wybierać z rozwagą. Czasem nie same symbole są najważniejsze. Trzeba zwracać uwagę na totemy, a także na… skały!

    „7 Złotych Miast” to zdecydowanie gra, przy której trzeba sporo myśleć. Podoba mi się też to, że chociaż nie ma w niej zbyt wielu interakcji z innymi graczami, to jednak jest tak sympatyczna, że podczas rozgrywki nie da się siedzieć z pokerową miną – my bez przerwy śmiejemy się, gdy jedno drugiemu podbiera karty!

    Jestem też zachwycona jakością wykonania – wszystkie elementy są naprawdę porządne, a nie robione „po taniości”. Ale co tu dużo mówić – Nasza Księgarnia po prostu wie, jak wydawać planszówki.

Dodaj komentarz

*

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?