Nauka przez planszówki

Nauka poprzez zabawę angażuje emocje

Wielu rodziców często zastanawia się, jak zachęcić dzieci do nauki. Odpowiedź wydaje się oczywista – poprzez zabawę! Ale jaką? Jeśli brakuje pomysłów, najlepiej jest sięgnąć po coś pewnego, czyli po gry planszowe! To one stymulują rozwój psychoruchowy naszych dzieci, ich inteligencję, poznanie świata, oraz wiele innych umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Ale znowu, jakie gry wybrać? Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gier planszowych dedykowanych dzieciom. Aby ułatwić te trudne poszukiwania, stworzyliśmy listę gier idealnych zarówno do nauki, jak i zabawy z dzieckiem. Pamiętajcie, że przy dobrej zabawie dziecko jest zaangażowane, skupione oraz udzielają mu się emocje, dzięki którym dużo łatwiej zapamiętuje i przyswaja wiedzę.

Gry dla młodszych dzieci


KOCIAKI ŁOBUZIAKI (wiek: 5-105 lat)

To wyjątkowa gra dla małych dzieci. Kolorowa, wesoła, zawierająca wiele różnych elementów, które przyciągają wzrok. Świetnie sprawdzi się jako pomoc w rozwijaniu motoryki, koordynacji ruchowej, a nawet jako dobry trening manualny. Dzięki mocnym, kolorowym sznurkom dzieci z chęcią będą ćwiczyć swoje paluszki.




LISEK URWISEK (wiek: 5-105 lat)

Gra dla małych detektywów! Dzieci nie rywalizują ze sobą, a wspólnymi siłami starają się rozwiązać zagadkę i odnaleźć podejrzanego liska.  Wspólne poszukiwania i wspólny cel w grach kooperacyjnych to jeden z lepszych sposobów nauki pracy w grupie, czy logicznego myślenia.




ŚLIMAKI TO MIĘCZAKI (wiek: 5-105 lat)

Gra, która uwrażliwia młode, dziecięce umysły na świat, który nas otacza. Uczy dbania i troski o środowisko, promuje ekologiczne zachowania. Wyjątkowy „wyścig” uczy dzieci cierpliwości, a także pokazuje, że nie zawsze warto się spieszyć.

Gry dla starszych dzieci

WSZYSTKO ALBO NIC  (wiek: 8-108 lat)

Niepozorna gra, w której odpowiednie porozumiewanie się za pomocą gestów i odpowiednio wyważonych słów, uczy myślenia taktycznego, planowania, a także przewidywania związku przyczynowo-skutkowego podejmowanych decyzji. Dzięki tej grze, gracze utrwalają sobie podstawy matematyki, takie jak mnożenie, czy dzielenie.





NA KOŃCU JĘZYKA 2 (wiek: 10-110 lat)

Świetna gra towarzyska! Szybkie myślenie, dobra obserwacja i bystrość umysłu w tej grze są kluczem do sukcesu. Gra wymaga dużego skupienia, uczy kreatywności, szybkiego kojarzenia faktów i podejmowania decyzji.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

Facebook

@nasza_ksiegarnia_gry

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?