Smoki

Autor:  Kevin Kichan Kim
Ilustracje: Marcin Minor
Wiek: 6-106 lat
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 15 min

Tu kupisz grę

Odwiedź krainy pełne smoków!

SMOKI to trzecia gra z serii, która przenosi was do świata ze snów. Gra ma inne zasady niż poprzednie z tej serii: SEN i KRUKI.

Tworzycie swoje sny i odwiedzacie krainy smoków przybierających różne formy. W niektórych krainach spotkacie również kruki – możecie korzystać z ich specjalnych umiejętności. Pozwolą wam one zmieniać swoje sny oraz sny rywali! Wygra osoba, która w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze krainy i zdobędzie 3 żetony smoka.

Proste zasady gry!
(INSTRUKCJA_Smoki)

Zobacz też inne gry z serii:
Sen, Sen – edycja jubileuszowa, Kruki, Koty!

Zobacz, co kryje się w pudełku!

komentarzy 7

  • Gosia pisze:

   Co jeżeli w ostatniej rundzie przy pobraniu karty ze stosu, podmieniam ją z ostatnią zakrytą kartą we swoim śnie i ta zakryta karta okazuje się być 10 kruczym kręgiem? Czy nadal przekazuje ją osobie po lewej stronie (czyli dodaje tej osobie 10 punktów) i dopiero następuje koniec rundy czy odkładam na stos odkryty nie oddając jej osobie po lewej i jest koniec gry?

   • Karolina Burna pisze:

    Dzień dobry,
    Niezależnie od rodzaju odrzucanej karty z Pani snu zawsze należy trzymać się głównych zasad, które są opisane w fioletowej ramce w instrukcji na stronie 5 (http://gry.nk.com.pl/wp-content/uploads/2020/08/SMOKI_instrukcja_31.08.pdf).
    Przy dobraniu karty ze stosu należy zawsze zamienić ją z jedną ze swoich kart z własnego snu (może to być zarówno karta już odkryta lub zakryta). Następnie wybraną kartę ze swojego snu – w Pani przypadku zakrytą, która okazała się być kruczym kręgiem o wartości 10 – należy odłożyć (obrazkiem do góry) na dowolny stos odkryty.

 1. Adrian pisze:

  Witam serdecznie,
  mam pytanie o zasady gry, a mianowicie:
  Czy na początku gry, gdy zaczynam to po zebraniu karty ze stosu odkrytego i wymianie jednej ze swoich kart, mogę pozostawić jeden stos pusty i odłożyć kartę na drugi stos odkryty?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Karolina Burna pisze:

   Dzień dobry. Podczas podstawowej wersji gry mamy 2 odkryte stosy – w powyższej sytuacji należy odłożyć kartę na miejsce drugiego odkrytego stosu (w tym momencie pustego).
   Pozdrawiam!

 2. Mateusz pisze:

  Witam,
  Proszę o informację o rozmiarze kart. Czy do gry będą pasować któreś ze „standardowych” koszulek?
  Pozdrawiam,
  Mateusz

Dodaj komentarz

*

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?