Zabawa i nauka – 3 najlepsze gry edukacyjne!

Wakacje za nami, pora wrócić do szkoły. Nauka nie musi ograniczać się jednak wyłącznie do szkolnej ławki i zeszytu pełnego notatek. Polecamy 3 gry, które nie tylko dostarczą małym graczom wielkich emocji, ale pomogą również rozwijać umiejętność liczenia i sylabizowania. Nie ma lepszej formy nauki niż poprzez zabawę!

MRÓWKI
Wiek graczy: 7-107 lat, liczba graczy: 2-6, czas gry: 20 min

Gra opiera się na spostrzegawczości i umiejętności dodawania. Zadaniem graczy jest odnajdywanie małych mrówek w wielkim mrowisku. Wygra gracz, który odnajdzie najwięcej mrówek.

Aby zdobyć mrówki, należy wykonywać w pamięci proste dodawanie, np. 17+4. Gra rozwija umiejętność szybkiego dodawania oraz spostrzegawczość.

TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA
Wiek graczy: 8-108 lat, liczba graczy: 2-4, czas gry: 20 min

Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby orzechów. W tym celu należy w przemyślany sposób przemieszczać wiewiórki po drzewie. Planując swoje ruchy, nie można być jednak zbyt zachłannym – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po większą liczbę! Z pomocą rodziców doskonale poradzą sobie nawet 6-latkowie.

Gra rozwija umiejętność prostego liczenia i planowania. W tej grze trzeba myśleć kolejkę do przodu, aby przewidzieć konsekwencje swoich decyzji.

KRÓWKA W KUCHNI
Wiek graczy: 5+, liczba graczy: 3-6, czas gry: 20 min

Gracze pomagają krówce przyrządzić posiłek. Podczas gry gracze drewniana łyżką wystukują sylaby składników potrzebnych do gotowania. Słuchają też sylab wystukiwanych przez innych graczy i starają się odnaleźć odpowiednie składniki.

Gracze uczą się sylabizowania na dwa sposoby: wystukując sylaby przysmaków oraz słuchając sylab wystukiwanych przez inne osoby.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?