Swoje ulubione gry planszowe poleca Anna Karowicz, pedagog i logopeda.
„Gry planszowe to idealny pomysł na prezent dla dzieci. Planszówki dają wiele możliwości rozwoju, a mali gracze świetnie się bawiąc nie zauważają, że równocześnie się uczą!”
Gry dla najmłodszych
POTWORNE PORZĄDKI (wiek: 3-103 lata)
Dzięki tej grze Twoje dziecko może polubić sprzątanie swojego pokoju!
Podczas gry dzieci robią porządek w pokoju. Wyciągają z woreczka różne przedmioty i odstawiają na miejsca.
Zadanie utrudniać będą psotne stworki – mają kształty podobne do przedmiotów poszukiwanych przez graczy, łatwo więc się pomylić! Wygra gracz, który pierwszy zrobi porządek w swoim pokoju.
PORA NA STWORA (wiek: 5-105 lat)
Potwornie fajna gra! Gracze tworzą zabawne stwory z kart. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ każdy stara się stworzyć innego stwora!
„W pudełku znajdziecie 2 gry, w których zakochają się zarówno starsi jak i młodsi gracze. Możemy tutaj ćwiczyć spostrzegawczość, szukając odpowiedniego stworka. Proste zasady gwarantują szybką i radosną rozgrywkę.”
DETEKTYW POZYTYWKA NA TROPIE (wiek: 5-105 lat)
Gra z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke!
Pomóż Pozytywce odnaleźć ukryte przedmioty.
Wykaż się dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka. I unikaj pana Mietka – przegoni każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę!
Gry dla nieco starszych
FABRYKA ROBOTÓW (6-106 lat)
Dzieci pokochają tę fabrykę! Na taśmie produkcyjnej pojawiają się przeróżne roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota w odpowiednim kolorze i kształcie.
„Gra gwarantuje dużo śmiechu i emocji, a przy tym rozwija spostrzegawczość i koncentrację. Spodoba się graczom w każdym wieku.”
JEDZIE POCIĄG Z DALEKA (wiek: 7-107 lat)
Zbuduj swoją sieć kolejową! Dokładając kolejne kafelki budujesz tory, po których jeżdżą lokomotywy. Im szybciej dotrzesz do miast, tym więcej punktów zdobędziesz.
„Ta wymagająca planowania gra wciąga już od pierwszego zagrania! Tory nie zawsze chcą się ułożyć zgodnie z naszym życzeniem, może nawet dojść do stłuczki! Strategia i logiczne myślenie na pewno się tu przydarzą.”