Gry idealne na wakacje

Wakacje tuż-tuż, zastanawiacie się więc, jakie planszówki zabrać ze sobą na letni wyjazd? Które wybrać, aby nie zajęły połowy walizki?

Przybywamy z pomocą! Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku naszych gier, które idealnie sprawdzą się podczas wakacji:
– zajmują mało miejsca,
– mają łatwe zasady,
– są szybkie i przyjemne.

Jednym słowem: małe pudełka, WIELKIE emocje!

Sen, Kruki, Smoki

To kultowa już seria gier z przepięknymi ilustracjami, którą pokocha dosłownie każdy! Uwielbiana i szeroko polecana, zarówno do rodzinnego grania, jak i jako przerywnik dla wytrawnych graczy. Ze względu na małe pudełka gry idealnie nadają się do zabrania na piknik, wycieczkę rowerową czy wakacyjne spotkanie z przyjaciółmi.

SEN
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-5

Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków.

KRUKI
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2

Tytułowe kruki co noc udają się w podróż po krainach, które śnią się ludziom. Muszą się spieszyć, aby zakończyć podróż przed nadejściem poranka. Który z kruków wygra wyścig?

SMOKI
Wiek: 6-106 lat
Liczba graczy: 2-5

Tworzycie swoje sny i odwiedzacie krainy smoków przybierających różne formy. W niektórych krainach spotkacie również kruki – możecie korzystać z ich specjalnych umiejętności. Pozwolą wam one zmieniać swoje sny oraz sny rywali! Wygra osoba, która w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze krainy i zdobędzie 3 żetony smoka.

Na końcu języka JUNIOR

Wiek: 5-105 lat
Liczba graczy: 3-6

Nowa wersja jednej z najlepszych gier imprezowych na świecie! Tym razem możecie zagrać również z dziećmi!
Bądź szybszy od rywali i powiedz, z czym kojarzą się rysunki na kartach! Podaj słowo, które masz na końcu języka! Każdy rysunek może kojarzyć się z wieloma rzeczami – dzieci mają więc pole do popisu.
Kilka wariantów rozgrywki rozwija umiejętność głoskowania i rymowania!

Wszystko albo nic

Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4

W tej grze nie rywalizujecie ze sobą! Musicie współpracować. Podczas rozgrywki nie możecie jednak informować się wzajemnie, jakie karty macie w ręku! Wspólnie wygracie albo wspólnie poniesiecie porażkę.

To jest napad!

Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 2-4

Przewodzicie bandami napadającymi na pociągi. Podczas gry dojdzie do 6 napadów na pociągi przewożące złoto, dynamit i pieniądze. Najsilniejsze bandy zabierają łupy znajdujące się w wagonach.
Blef, taktyka i nieco szczęścia – bez tego nie zdobędziesz bogactwa na Dzikim Zachodzie!

Bankrut

Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 3-6

W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gracie równocześnie!
Wcielacie się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniacie się kartami towarów, starając się zdobyć jak najwięcej towaru jednego rodzaju. Bądźcie jednak czujni! Jeden z towarów może doprowadzić was do bankructwa!

Gra na emocjach, Gra pozorów, Gra słów, Gra liczbowa

Bestsellerowa, imprezowo-edukacyjna seria, na którą składają się 4 gry: Gra na emocjach, Gra pozorów, Gra słów i Gra liczbowa. Seria zdobyła nagrodę Zabawka Roku 2020. Każda z tych gier to nie tylko duża dawka świetnej zabawy, lecz także pomoc w rozwijaniu różnych umiejętności.


GRA NA EMOCJACH
Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 3-10

Zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty.

GRA POZORÓW
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4

Wszyscy gracie równocześnie! Staracie się jak najszybciej wyłożyć na stół wszystkie swoje karty. Aby wygrać, należy wykazać się spostrzegawczością i szybkością!
Gra opiera się na efekcie Johna Ridleya Stroopa, psychologa, który odkrył, że NIE WSZYSTKO JEST TAKIE, JAKIE SIĘ WYDAJE!

GRA SŁÓW
Wiek: 6-106 lat
Liczba graczy: 3-10

Podczas rozgrywki nie rywalizujecie ze sobą! Wspólnie staracie się osiągnąć jak najlepszy wynik. Gra podzielona jest na 3 części, podczas których wykorzystuje się umiejętność opowiadania, kojarzenia oraz dobrą pamięć.

GRA LICZBOWA
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4

Wszyscy gracie równocześnie! Wykładacie odpowiednie karty na stół – wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Aby wygrać, przyda się dobra koncentracja, spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Gra pomaga młodszym graczom opanować umiejętność dodawania i odejmowania. Nie ma lepszej metody niż nauka przez zabawę!

Fot. Patrycja Jaworska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

Facebook

@nasza_ksiegarnia_gry

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?