Prezentownik

Dzień Dziecka z planszówkami? Brzmi jak plan!

To świetna okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, rozwijania w nim pasji, umiejętności koncentracji, a przede wszystkim – gwarancja dobrej zabawy.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie kilku naszych gier planszowych, które idealnie sprawdzą się jako prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Dla młodszych graczy

Na końcu języka JUNIOR

Wiek: 5-105 lat
Liczba graczy: 3-6

Bądź szybszy od rywali i powiedz, z czym kojarzą się rysunki na kartach! Podaj słowo, które masz na końcu języka! Każdy rysunek może kojarzyć się z wieloma rzeczami – dzieci mają więc pole do popisu.

Kilka wariantów rozgrywki rozwija umiejętność głoskowania i rymowania!

  • Nagroda Rodziców, USA, 2018 r.
  • Wybór Rodziców – rekomendacja, USA, 2018 r.

Kociaki łobuziaki

Wiek: 5-105 lat
Liczba graczy: 2-4

Każdy gracz ma planszę przedstawiającą pokój pełen zabawek. Po pokojach biegają koty. Im więcej zabawek zainteresuje kota, tym więcej punktów gracz zdobędzie.

Pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. To doskonała zabawa – nie tylko dla dzieci.

  • Dziecięca Gra Roku, Korea Południowa, 2020 r.

Smoki

Wiek: 6-106 lat
Liczba graczy: 2-5

SMOKI to trzecia gra z serii, która przenosi was do świata ze snów. Gra ma inne zasady niż poprzednie z tej serii: SEN i KRUKI.

Tworzycie swoje sny i odwiedzacie krainy smoków przybierających różne formy. W niektórych krainach spotkacie również kruki – możecie korzystać z ich specjalnych umiejętności. Pozwolą wam one zmieniać swoje sny oraz sny rywali!

Wygra osoba, która w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze krainy i zdobędzie 3 żetony smoka.

Dla starszych graczy

Draftozaur

Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-5

Pomóż wędrującym dinozaurom w poszukiwaniu najlepszych terenów. Nie będzie to takie łatwe, bo na każdym polu planszy dostajesz punkty za inne gatunki!

Gra zawiera 2 wersje: lato i zima. Każdą z nich rozgrywa się na innej planszy!

W pudełku: 60 drewnianych pionków dinozaurów, specjalna kostka, 5 dwustronnych plansz, miseczki na pionki oraz woreczek do losowania dinozaurów.

7 Złotych Miast

Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-4

Wasza ekspedycja dotarła do krainy 7 Złotych Miast! Rozpoczyna się rywalizacja o skarby. Kto z was zgromadzi ich najwięcej? Bądźcie ostrożni – wielka świątynia niebawem się zawali!

W XVI wieku w Ameryce Południowej popularna była legenda o El Dorado. Jej odpowiednikiem w Ameryce Północnej była legenda o 7 Złotych Miastach Ciboli. Pokusa zdobycia sławy i bogactwa przyciągała kolejne wyprawy europejskich poszukiwaczy. Podczas gry wcielacie się w uczestników jednej z nich!

To jest napad!

Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 2-4

Przewodzicie bandami napadającymi na pociągi. Podczas gry dojdzie do 6 napadów na pociągi przewożące złoto, dynamit i pieniądze. Najsilniejsze bandy zabierają łupy znajdujące się w wagonach.

W przemyślany sposób wysyłajcie swoje bandy po odpowiednie łupy. Na każdej karcie jest 2 zbirów – wybieracie jednego z nich i wysyłacie do napadu. Musicie dokonywać odpowiednich wyborów, aby zdobywać najcenniejsze łupy!

Blef, taktyka i nieco szczęścia – bez tego nie zdobędziesz bogactwa na Dzikim Zachodzie!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

Facebook

@nasza_ksiegarnia_gry

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?