Wakacje za nami, pora wrócić do szkoły. Nauka nie musi ograniczać się jednak wyłącznie do szkolnej ławki i zeszytu pełnego notatek. Polecamy 3 gry, które nie tylko dostarczą małym graczom wielkich emocji, ale pomogą również rozwijać umiejętność liczenia i sylabizowania. Nie ma lepszej formy nauki niż poprzez zabawę!
MRÓWKI
Wiek graczy: 7-107 lat, liczba graczy: 2-6, czas gry: 20 min
Gra opiera się na spostrzegawczości i umiejętności dodawania. Zadaniem graczy jest odnajdywanie małych mrówek w wielkim mrowisku. Wygra gracz, który odnajdzie najwięcej mrówek.
Aby zdobyć mrówki, należy wykonywać w pamięci proste dodawanie, np. 17+4. Gra rozwija umiejętność szybkiego dodawania oraz spostrzegawczość.
TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA
Wiek graczy: 8-108 lat, liczba graczy: 2-4, czas gry: 20 min
Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby orzechów. W tym celu należy w przemyślany sposób przemieszczać wiewiórki po drzewie. Planując swoje ruchy, nie można być jednak zbyt zachłannym – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po większą liczbę! Z pomocą rodziców doskonale poradzą sobie nawet 6-latkowie.
Gra rozwija umiejętność prostego liczenia i planowania. W tej grze trzeba myśleć kolejkę do przodu, aby przewidzieć konsekwencje swoich decyzji.
KRÓWKA W KUCHNI
Wiek graczy: 5+, liczba graczy: 3-6, czas gry: 20 min
Gracze pomagają krówce przyrządzić posiłek. Podczas gry gracze drewniana łyżką wystukują sylaby składników potrzebnych do gotowania. Słuchają też sylab wystukiwanych przez innych graczy i starają się odnaleźć odpowiednie składniki.
Gracze uczą się sylabizowania na dwa sposoby: wystukując sylaby przysmaków oraz słuchając sylab wystukiwanych przez inne osoby.