Zagrajmy we dwoje! Najlepsze gry dla par.

Gry dla pary – zagrajmy we dwoje!

Nie ma większej przyjemności dla miłośnika gier planszowych niż posiadanie miłego towarzysza do wieczornych zmagań nad planszą. Jaką grę wybrać na wieczór we dwoje? Które z gier rzeczywiście sprawdzą się w rozgrywce dla dwojga? „Sen”, „Gejsze” i „Jedzie pociąg z daleka” – zagrajmy WE DWOJE!

  • autor: Gamewright
  • ilustrator: Marcin Minor
  • wiek graczy: 8-108 lat
  • liczba graczy: 2-5
  • czas gry: 20 minut

„Sen” to gra, która niemal hipnotyzuje. Została wydana z dbałością o każdy szczegół: piękne grafiki uzupełniają wciągającą mechanikę. Gracze toczą pojedynek, w którym śnią przedziwne obrazy z „Baśni z 1001 nocy”. Zadaniem graczy jest tworzenie własnych snów i podbieranie snów rywala. Snów radosnych, mrocznych, koszmarnych…

„Sen” sprawi przyjemność osobom, które lubią element blefu w rozgrywce. Gra przysparza sporo emocji – od radości przez złość spowodowaną złymi decyzjami czy przebiegłymi ruchami przeciwnika, aż po ulgę, gdy dokonamy właściwego wyboru. Proste zasady oraz balans strategii i losowości powoduje, że „Sen” jest bardzo przystępny i można w niego grać wiele razy. Koniec jednej partii zwykle jest już początkiem następnej, a gra regularnie wraca na stół. Znakomicie sprawdzi się w przypadku dwuosobowej rozgrywki.

  • autor: Kota Nakayama
  • ilustrator: Maisherly Chan
  • wiek graczy: 10-110 lat
  • liczba graczy: 2
  • czas gry: 20 minut

„Gejsze” są grą dwuosobową. To pojedynek wymagający starannego opracowania strategii i podejmowania trudnych decyzji. Tutaj liczy się każdy ruch. Gracze mają do wykonania tylko 4 akcje i od tego, w jakiej kolejności je wykonają, zależy ich sukces lub porażka.

Proste zasady gwarantują dobrą zabawę zarówno początkującym, jak i wytrawnym graczom. Uczestnicy rozgrywki mają za zadanie zyskać przychylność jak największej liczby pięknych gejsz. Jeśli nikt nie spełni warunków zwycięstwa po pierwszej rundzie, rozpoczyna się kolejna – jeszcze ciekawsza! Jak zapewnić sobie przychylność gejszy przeciwnika, nie wypadając przy tym z łask innych? Przed wami wiele godzin kombinowania. Po pierwszej partii na pewno będziecie chcieli rewanżu!

  • autor: Jeffrey D. Allers
  • ilustrator: Nikola Kucharska
  • wiek graczy: 7-107 lat
  • liczba graczy: 1-4
  • czas gry: 30 minut

Czas na podróż pociągiem. W nieznane? Byle razem! Ruszamy przez śnieżne krainy, zielone łąki czy prerie Dzikiego Zachodu, by dotrzeć przed przeciwnikiem do najlepiej punktowanych dworców.  Każdy z graczy buduje sieć torów, po której przemieszcza cztery lokomotywy. Musisz się spieszyć, żeby druga osoba nie dotarła do stacji przed tobą.

„Jedzie pociąg z daleka” to gra uniwersalna: proste zasady, ładne ilustracje i przyjemna tematyka powodują, że spodoba się każdemu. Chociaż liczy się strategia, pełno tu pozytywnych emocji. Dodatkowe warianty przewidują rozbudowanie zasad (np. o najdłuższą trasę), co wprowadza jeszcze więcej różnorodności w kolejnych partiach. Gra we dwoje to zacięty pojedynek i wyścig z czasem – które z was okaże się lepszym maszynistą i logistykiem? Przekonaj się, czy twój rywal ma skłonność do ryzyka i wyruszy do najdalszych dworców, czy wybierze pewne punkty i zdecyduje się na krótkie trasy. Do gry dołączony jest również materiałowy woreczek, który ułatwia zabranie jej w podróż.

Gry planszowe to doskonała okazja na spędzenie czasu we dwoje. Wspólne partie zbliżają ludzi i pozwalają im się lepiej poznać, ale także wprowadzają do codzienności element rywalizacji – o nagrodzie możecie decydować sami. W trakcie gry można też zaskoczyć rywala obraną strategią. Czy przeciwnik będzie koncentrował się na utrudnianiu ci wygranej, czy raczej skupi się na własnym wyniku? Przekonajcie się, grając w „Gejsze”, „Sen” i „Jedzie pociąg z daleka”!

Życzę wam wielu udanych rozgrywek we dwoje!

Anna Kamyszek-Cieślarczyk
psycholog i couch
(psychologicoach.pl)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

Facebook

@nasza_ksiegarnia_gry

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Już się rejestrowałeś? Zaloguj się


Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?